Ale pycha.. Czyli Dzień pizzy w Sarenkach PDF Drukuj Email
środa, 16 lutego 2022 21:25, odsłon: 441

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego 9 lutego w grupie Sarenek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy - cóż to była za frajda! Dzieci poznały etapy powstawania pizzy, uczestniczyły w zabawach tematycznych oraz własnoręcznie komponowały swoją ulubioną pizzę. Najbardziej wyczekiwanym momentem była degustacja wypieków małych kucharzy. Przygotowane pizze trafiły do przedszkolnej kuchni, zapach z piekarnika rozchodził się po całym przedszkolu, a dzieci nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły skosztować samodzielnie przygotowanego dania.

Aż nadszedł ten moment. Mali kucharze doczekali się efektów swojej pracy. Mniam, mniam. Było fantastycznie i smacznie.

Angelika Koszel

Opis galeri zdjęć:

Na pierwszych zdjęciach widzimy jak dzieci przygotowują samodzielnie składniki do pizzy, następne zdjęcia pokazują jak dzieci robią pizzę z przygotowanych wcześniej skladnikow. Na kolejnych zdjęciach dzieci przygotowują swoje kolorowe pizze z papieru oraz pozują grupowo.