Tydzień Baśni i bajek u Lisów i Sówek. PDF Drukuj Email
wtorek, 15 lutego 2022 07:22, odsłon: 525

W pierwszym tygodniu lutego odbyliśmy podróż do krainy baśni i bajek z grupą Lisów i Sówek. Obie grupy miała możliwość być razem przez parę dni i brać udział w wspólnych zajęciach oraz super razem się  bawiły przy poznawaniu nowych bajek. Za nami tydzień baśni i bajek, którego celem było zainteresowanie dzieci bajkami, które są niezwykle piękne i każdaz nich ma w sobie jakiś przekaz. Podczas trwania zajęć dzieci z grupy Sówek i Lisków codziennie poznawały postacie z różnych bajek.

Bohaterowie baśni wywoływali mnóstwo uśmiechu na twarzach dzieci. Nasze przedszkolaki pomogły w ciężkiej pracy Kopciuszkowi oddzielając fasolę białą od czerwonej, żeby mogła zdążyć na bal oraz unikały zatrutego przez złą macochę jabłka. Oczywiście nie zabrakło zagadek o bajkach i tańców. Obie grupy obejrzały również teatrzyk przygotowany przez nauczyciela. Teatrzyk przedstawiał przygody ,,Jasia i Małgosi”. Bajka bardzo spodobała się dzieciom. Tydzień z bajkami i baśniami przyniósł dzieciom dużo radości i wzbogacił ich bajkową wiedzę.

Barbara Koźluk, Małgosia Lipnicka- Pleskowicz

Bożena Szokało-Jefimiuk, Katarzyna Culepa

Galeria zdjęć przedstawia dzieci oglądające postacie z różnych bajek. Na następnych zdjęciach widać nasze przedszkolaki jak pomagały w ciężkiej pracy Kopciuszkowi oddzielając fasolę białą od czerwonej. Ostatnie zdjęcia przestawiają oglądanie teatrzyku przygotowanego przez nauczyciela o ,,Jasiu i Małgosi ”.