W poszukiwaniu jesieni – grupa Sarenek PDF Drukuj Email
wtorek, 05 października 2021 14:24, odsłon: 523

Jesień jest uroczą porą roku. Ostatnie cieplutkie promienie słoneczne i piękna aura zachęcają do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Przedszkolaki z grupy Sarenek wybrały się na spacer. Celem naszej wyprawy było zebranie „jesiennych skarbów”. Dzieci z zachwytem podziwiały złote, żółte i czerwone liście spadające z drzew, bieganie i skakanie w szeleszczących liściach daje mnóstwo radości.

Wracając do przedszkola Sarenki odwiedziły plac zabaw przy Hajnowskim Domu Kultury. Wesołe zabawy były miłą nagrodą dla małych poszukiwaczy darów jesieni.

Wszystkie znalezione skarby zabraliśmy do przeszkola i jesień zagościła w naszej sali.

Następnego dnia dzieci z wielkim zapałem zabrały się do dekorowania jesiennych lampionów. Wykorzystaliśmy nasze zbiory: kasztany, żołędzie, jarzębina, dzika róża, szyszki i kolorowe liście. Dzieciaki z dumą prezentowały swoje lampiony na przedszkolnym holu i nie mogły się doczekać kiedy będą mogły zabrać swoje małe dzieła do domu.

Kasia Szerszunowicz, Angelika Koszel, Swietłana Oleszow

Na zdjęciach widać dzieci z grupy Sarenek. Na pierwszych dzieci znajdują się w parku, na kolejnych widać je na placu zabaw. Kolejne zdjęcia przedstawiają przedszkolaki i w sali siedzące przy stolikach i robiące lampiony. Ostatnie zdjęcia przedstawiają gotowe lampiony.