Dzień Pierwszej Pomocy w grupie Sarenek PDF Drukuj Email
wtorek, 21 września 2021 22:16, odsłon: 528

Pierwsza pomoc przedmedyczna często ratuje życie. Już od najmłodszych lat dzieci niejednokrotnie stają się bohaterami niosąc pomoc członkom rodziny w nagłych wypadkach. Jest to zasługą wczesnej edukacji dzieci pod kątem udzielania pierwszej pomocy i znajomości numerów alarmowych. Właśnie dlatego dzieci z grupy Sarenek obchodziły „Dzień pierwszej pomocy”.

Na zajęciach, tego szczególnego dnia utrwaliły  podstawowe zachowania i czynności, które nawet dzieci mogą podjąć w nagłych wypadkach. Dzieci miały możliwość obejrzenia apteczki pierwszej pomocy oraz jej zawartości a także utrwalały do czego służą poszczególne przyrządy. Wielka frajdę sprawiło im przebranie się w stroje pielęgniarki i lekarza a także możliwość naklejania plasterków swoim kolegom oraz wykonania pierwszych prób bandażowania. Ponadto dzieci obejrzały film edukacyjny na ten temat i brały aktywny udział w zabawach tematycznych. Jedną z ważniejszych rzeczy podczas zajęć było utrwalenie znajomości numerów alarmowych i sytuacji, kiedy należy je wykorzystać.

Angelika Koszel, Katarzyna Szerszunowicz

Pierwsze zdjęcie prezentuje dzieci z grupy Sarenek w strojach lekarza i pielęgniarki. Kolejne zdjęcia przestawiają dzieci w trakcie oglądania akcesoriów do udzielania pierwszej pomocy a także zabaw i oglądania filmu edukacyjnego.