Spotkanie adaptacyjne w grupie I PDF Drukuj Email
wtorek, 31 sierpnia 2021 05:17, odsłon: 801

W dniu 26 sierpnia, tuż przed pierwszym szkolnym dzwonkiem w Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika odbyło się spotkanie adaptacyjne dla dzieci 3-4 letnich. W tym roku dzieci przywitano w nowo wybudowanym skrzydle przedszkola. Inwestycja powstała dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach projektu „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej poprzez rozbudowę i przebudowę Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce".

Nowe skrzydło posiada szatnie, toalety dostosowane do osób z niepełnosprawnościami, pomieszczenia dla pracowników, gabinety zajęć specjalistycznych, dużą salę gimnastyczną oraz salę integracji sensorycznej. Istniejący plac zabaw zastąpił nowoczesny, dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.

Naszych najmłodszych przedszkolaków przywitała i oprowadziła po przedszkolu Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania przeszli do sali, gdzie dzieci i ich rodzice zobaczyli bazę sali oraz poznali nauczycieli i personel pracujący w grupie. Najmłodsi adepci przedszkola mogli też sprawdzić ile frajdy dają zabawy w grupie. Na zakończenie przyszłe przedszkolaki zostały nagrodzone medalem przedszkolaka.

Bożena Szokało-Jefimiuk, Monika Szwarc

zdjęcia: Monika Olesiuk

Zdjęcia przedstawiają dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli na spotkaniu adaptacyjnym. Na pierwszych zdjęciach Pani Dyrektor  oprowadza rodziców po nowym skrzydle przedszkole. Na następnych zdjęciach rodzice dzieci i nauczyciele znajdują się w sali. Zdjęcia ukazują dzieci w spontanicznej zabawie, a następnie w zabawach integracyjnych z rodzicami. Na ostatnich zdjęciach nauczyciele wręczają przedszkolakom medale.