Wakacyjne dni na Rzecznej 3 - wakacyjne zabawy dzieci w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika. PDF Drukuj Email
niedziela, 29 sierpnia 2021 19:42, odsłon: 570

Lato sprzyja dobrej energii i w naszym przedszkolu również jej nie mogło zabraknąć. Podczas sierpniowego pobytu dzieci w naszym przedszkolu, czas płynął wesoło. Dzieci miały okazję poznać kolegów i koleżanki z innych przedszkoli. Podczas wspólnych zabaw i aktywności integrowały się i miło spędzały ze sobą czas. Nawiązały się nowe przyjaźnie a nawet małe miłości. Przedszkolaki podczas zabaw z chustą animacyjną i balonami  ćwiczyły refleks i spostrzegawczość.

Na zajęciach plastycznych rozwijały zdolności manualne, rozwijały  motorykę małą i koordynację wzrokowo-ruchową. Podczas zabaw puszystą, delikatną pianką dostarczały doznań sensorycznych swoim dłoniom. Naturalną potrzebę ruchu zaspokajały na placu zabaw, gdzie rozwijały sprawności ruchowe i aktywności w zabawie i umiejętności współpracy z rówieśnikami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się magiczna skrzynka, która skupiała uwagę małej publiczności. Teatrzyk Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) to wywodząca się z Japonii technika opowiadania i głośnego czytania, gdzie z drewnianej skrzyneczki dzieci oglądają ilustracje i słuchają tekstu bajki. Właśnie dzięki tej formie dzieci mogły poznać historię Marudka i jego właściciela Leosia z opowiadania „Szukając Marudka” oraz „Dwa ptaszki”. W starszej grupie, w role narratora wcieliła się Oliwka, a młodsze dzieci po wysłuchaniu opowiadania o dwóch pomysłowych ptaszkach, kolorowały według własnego pomysłu kontur ptaszka.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Zostaną wspomnienia, z którymi za kilka dni  pełni energii  i ciekawych pomysłów wkroczymy w nowy rok szkolny…

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

Opis galerii:

Zdjęcia przedstawiają dzieci podczas zabaw z chustą animacyjną i balonami. Kolejne prezentują zabawy na świeżym powietrzu na placu przedszkolnym. Następne pokazują dzieci podczas zajęć sensorycznych z użyciem pianki roztartej na macie. W następnej kolejności na zdjęciach są przedstawione dzieci z różnych grup, podczas oglądania teatrzyku kamishibai.