Urodzinowa „Gimnastyka buzi i języka” w grupie Jeżyków PDF Drukuj Email
środa, 16 czerwca 2021 07:02, odsłon: 730

Urodziny głoski R to temat ostatnich zajęć prowadzonej w grupie Jeżyków innowacji. Innowacja pedagogiczna z elementami logorytmiki „Gimnastyka buzi i języka” trwała 8 miesięcy. Zajęcia odbywały się cyklicznie raz w miesiącu i miały na celu wspomaganie edukacji językowej dzieci. Podczas finałowych zajęć przedszkolaki uczestniczyły w przyjęciu urodzinowym. Był tort, dmuchanie świeczki, bańki, rytmiczne zabawy przy dźwiękach wesołej muzyki oraz prezenty. Wszystkie proponowane zabawy przyczyniły się do podnoszenia sprawności narządów mowy, usprawniania percepcji słuchowej, aparatu artykulacyjnego i oddechowego. Dzieci rozwijały wyobraźnię tworząc kompozycję z kolorowych baniek mydlanych.

To był rok intensywnej pacy. Poprawne posługiwanie się językiem jest dla każdego niezmiernie ważne dlatego cała grupa  z zaangażowaniem uczestniczyła w naszych działaniach

Życzymy naszym wychowankom dalszego rozwoju, a także znacznych sukcesów edukacyjnych w podążaniu do wiedzy i odkrywaniu nowych tajemnic nauki.

Justyna Karpiuk, Ela Wołkowycka

zdjęcia: Jola Wołkowycka

Zdjęcia prezentują dzieci podczas finałowych zajęć "Gimnastyka buzi  języka". Na pierwszym zdjęciu dzieci razem z panią prowadzącą siedzą w kole. Na kolejnym zdjęciu są literki "R" leżące na drewnianej podłodze. Na następnych zdjęciach dzieci podskakują w rozsypce i bawią się powstałymi bańkami mydlanymi. Później zdjęcia przedstawiają dzieci podczas dmuchania na palącą się świeczkę ustawioną na rysunku tortu. Następne zdjęcia prezentują dzieci, ktre odpakowują małe pudełeczka. Dalej są zdjęcia na których dzieci w ustawieniu w dwóch rzędach oraz pojedynczo dmuchają na bańki mydlane. Na ostatnich zdjęciach dzieci wykonuja prace plastyczne dmuchając słomką na farbę.