Czyściochowe przedszkole PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 czerwca 2021 07:21, odsłon: 689

Higiena osobista to jeden z ważniejszych elementów życia codziennego, który znacząco wpływa na nasze zdrowie. Okres przedszkolny to najlepszy czas na kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych, dlatego grupa Jeżyków włączyła się do realizacji programu „Czyściochowe przedszkole" inicjatywy  edukacyjnej drogerii Rossmann. Program ma na celu zapoznanie dzieci z zasadami higieny. My w tym roku skupiliśmy się na obszarze dotyczącym higieny rąk. Wierzymy, że dzięki prawidłowemu i częstemu myciu rąk uda nam się zapobiec rozprzestrzenianiu bakterii i wirusów i uniknąć częstego chorowania.

Ula Kiryluk, Jola Wołkowycka i Justyna Karpiuk

Zdjęcia przedsztwiają dzieci z grupy Jezyków podczas różnorodnych zajęć o tematyce zdrowotnej. Na pierwszych zdjęciach dzieci przezentują obrazki o tematyce higienicznej. Na kolejnych przedszkolaki stoją w kole podczas zabawy muzyczno-ruchowej. Późniejsze zdjęcia ukazują dzieci podczas różnych doświadczeń z użyciem wody i mydła. Następne zdjęcia to prezentacja grupy z pracami plastycznymi pt. "Ręka czysta i brudna". Ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci podczas czynności higienicznych w przedszkolnej łazience.