Dzień Dziecka – Grupa Zajączków w Książnicy Podlaskiej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 czerwca 2021 06:36, odsłon: 733

Dzieci są wyjątkowe, niepowtarzalne i pełne radości. Pierwszy czerwca  jest dniem, kiedy uśmiech  nie powinien znikań z dziecięcych buzi. W tym roku przedszkolaki z grupy zajączków wraz z Panią Dyrektor Dorotą Durzyńska i nauczycielami zostały zaproszone na uroczyste otwarcie Letniej Czytelni w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Tuż po śniadaniu dzieci wyruszyły w niesamowitą podróż autokarem. Zmieniające się krajobrazy za oknem wywoływały zachwyt i radość. Rozmowy i dyskusje nie milkły ani na chwilę.

Na miejscu na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji i zabawy.

Na tarasie szóstego piętra Książnicy, skąd rozciąga się przepiękny widok na panoramę miasta dzieci w wielkim skupieniu słuchały bajki „Białowieski Król Żubr” Franciszka Kobryńczuka. Historia czytana była przez  Marszałka Województwa Podlaskiego – Artura Kosickiego, dyrektor Biura Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego – Agatą Puchalską oraz dyrektor Książnicy Podlaskiej – Beatę Zadykowicz.

Zajączki z Panią dyrektor serdecznie podziękowały za zaproszenie wręczając własnoręcznie zrobione laurki oraz pachnące  konwalie.

Po zakończeniu pierwszej części uroczystości na dzieci czekały kolejne atrakcje.  Przedszkolaki z bliska mogły zobaczyć jak wygląda praca operatorów kamer i na czym polega niesamowity świat telewizji.

Duże wrażenie na naszych Zajączkach wywarł występ iluzjonisty Tomasza Sadowskiego. Magik zabrał wszystkie przedszkolaki w tajemniczy świat magii oraz iluzji, gdzie wszystko było możliwe.

Podczas występu, dzieci zapraszane były na scenę. Chętnie pomagały wykonywać tajemnicze sztuczki. Po przedstawieniu wszyscy i mali i duzi widzowie nagrodzili artystę gromkimi brawami.

Z okazji dnia dziecka wszyscy składali dzieciom piękne życzenia. Zajączki obdarowane zostały upominkami, które umilą czas spędzany w przedszkolu.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaproszenie Pani Dyrektor  Beacie Zadykowicz.

A jak się bawiliśmy? Zobaczcie sami.

Dorota Ewelina Durzyńska, Katarzyna Szerszunowicz, Swietłana Oleszow, Elżbieta Wołkowycka

Na zdjęciach widać dzieci z grupy Zajączków. Na pierwszych zdjęciach przedszkolaki znajdują się w autokarze. Na następnych widać dzieci, Marszałka Województwa Podlaskiego, dyrektor Biura Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, dyrektor Książnicy Podlaskiej oraz dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce, wszyscy znajdują się na tarasie Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Na kolejnych zdjęciach widać przedszkolaki oraz Dyrektor przedszkola oglądające reżyserkę. Na kolejnych dzieci siedzą na poduszkach i oglądają pokaz iluzjonisty. Na zdjęciach tych widać również Marszałka Województwa Podlaskiego, dyrektor Biura Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, dyrektor Książnicy Podlaskiej oraz naszą panią dyrektor oraz pracowników Książnicy Podlaskiej. Ostatnie zdjęcia przedstawiają panoramę miasta Białegostoku widzianą z tarasu.