„CZARNE CHARAKTERY ATAKUJĄ…. Jeżyki !!!!” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 czerwca 2021 22:17, odsłon: 646

Czy dzieci wiedzą jak się przed nimi obronić, gdyby przypadkiem spotkały ich na swojej drodze??? Pewnego piątkowego poranka dziwne postacie pojawiły się w grupie Jeżyków. BRUDAS PODSTĘPNY zniechęcał dzieci do mycia się, sprzątania zabawek i wrzucania papierków do kosza, kusił, by zjadały okruchy z podłogi i rzucały ogryzki za łóżko. NADMIERNUS POSPOLITY zachęcał do codziennego kupowania nowych, reklamowanych zabawek. GŁODOMÓR BEZZĘBNY do objadania się słodyczami. PORZERACZ CZASOPRZESTRZENI oferował mnóstwo gier komputerowych, nakłaniał dzieci do oglądania telewizji w zamian za czas spędzany z rodziną i zabawy na świeżym powietrzu.

Podczas twórczych rozmów i ciekawych zabaw (takich jak kalambury czy zaczarowany worek) wraz z panią Ewą i panią Justyną z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Hajnówce dzieci odkryły wiele sposobów poradzenia sobie z czarnymi charakterami. Doświadczyły też zwodniczej siły reklamy w trakcie eksperymentu pt. „Który miś jest lepszy?”

Jeżyki miały ciekawe i mądre pomysły, angażowały się we wspólne zabawy, aktywnie uczestniczyły w rozmowach. Na pewno będą wiedziały, co robić jeśli przypadkiem spotkają na swojej drodze jakiś czarny charakter.

Justyna Samojlik, Ewa Dmitruk

zdjęcia: Jola Wołkowycka

Zdjęcia prezentują dzieci z grupy Jeżyków podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez panie z Poradni PsychologicznoPedagogicznej w Hajnówce.