Żabie zabawy logorytmiczne PDF Drukuj Email
czwartek, 20 maja 2021 22:20, odsłon: 786

Wiosna na dobre już się rozgościła wokół nas. Przyroda budzi się z długiego, spokojnego zimowego snu. Coraz częściej na niebie pojawia się słońce, na rabatkach rozkwitają wiosenne kwiaty, malowniczo wyglądają  krzewy i pięknie okwiecone drzewka owocowe. Nadejście wiosny to szczególny moment w przyrodzie. Jej pierwsze zwiastuny znajdziemy nie tylko wśród roślin, lecz także wśród zwierząt. Stąd pomysł aby główną bohaterką zająć w ramach innowacji pedagogicznej została żaba Żaneta.

W zajęciach uczestniczyła Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska, która z uwagą przyglądała się umiejętnościom językowym nabytym przez sześciolatki w czasie zajęć logorytmicznych.

Dzieci wspólnie z żabką utrwalały poprawną artykulację głoski Ż rozwiązując kalambury, grały w grę planszową. Doskonaliły percepcję słuchową układając i odtwarzając usłyszane rytmy oraz uważnie nasłuchiwały ile żabek wskoczyło do wody. Przedszkolaki zamieniły się w żabki i śpiewały piosenkę „Jam jest żabka, tyś jest żabka” wspomaganą gestami. Na zakończenie zajęć „Jeżyki” pomogły Żanecie pokonać skomplikowany labirynt.

Justyna Karpiuk i Ela Wołkowycka

zdjęcia:  Jola Wołkowycka

Ops galerii zdjęć:

Zdjęcia prezentują dzieci z grupy Jeżyków podczas zajęć logorytmicznych. Pierwsze zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące na dywanie podczas gry planszowej "Żabi skok". Na kolejnych zdjęciach dzieci losowały zadania schowane w małych, żółtych pudełeczkach, gdzie były zapisane kalambury do wykonania przez dzieci. Dalej przedszkolaki układają kamyczki na kartce według wzoru podanego przez prowadzące panie i nastepnie je wyklaskują. Na ostatnich zdjęciach dzieci siedzą przy stolikach i rysują drogę w labiryncie.