Rodzinna Galeria Dnia Ziemi PDF Drukuj Email
niedziela, 09 maja 2021 21:15, odsłon: 609

Zapraszamy do obejrzenia wspólnie przygotowanej Galerii Dnia Ziemi. Doceniamy udział każdego uczestnika i cieszymy się z dużej różnorodności ekologicznych działań. Mamy nadzieję, że nawet Ci, którzy nie przystąpili do naszej inicjatywy, równie świadomie żyją i pamiętają jakie to jest ważne dla nas Wszystkich oraz dla naszej Ziemi.

Oto niektóre z Waszych opisów tego co robicie. Przeczytajcie:

·       „U nas inicjatywa nie marnuj, nie wyrzucaj jedzenia. Ola przygotowuje kopytka z ziemniaków, które zostały z obiadu”,

·       „Uprawiamy przydomowy, ekologiczny ogródek”,

·       „Nasze działania Eko:

- zamiast auta wybieram rower, mam tam zawsze pudełko, do którego wrzucam śmieci,

- do podlewania kwiatków używam naprawionej konewki i wody zebranej podczas deszczu,

- na spacery, na zakupy zawsze zabieram torbę wielorazowego użytku i wodę w bidonie”

·       „U nas: segregacja śmieci, zbieramy śmieci po innych, oszczędzamy wodę podczas mycia zębów, sadzimy kwiatki i drzewka oraz podlewamy je”,

·       „Sadzenie kwiatków oraz segregacja śmieci”,

·      „Hoduję kury, które karmię pszenicą od zaprzyjaźnionego rolnika oraz resztkami jedzenia ze swojego gospodarstwa domowego. Mam swoje jajka, które wiem z skąd pochodzą. Mam przydomowy ogródek, swoją rozsadę i część swoich warzyw.”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego przedsięwzięcia: rodzicom i dzieciom oraz pracownikom naszego przedszkola.

Bardzo dziękujemy!!!

Koordynator działań: Jola Wołkowycka

Zdjęcia przedstawiają dzieci i rodziców podczas różnorodnych działań ekologicznych: zbierania i segregacji śmieci, zakładania przydomowych ogródków, robienia zakupów od lokalnych dostawców, sadzenia krzewów, drzew i roślin ozdobnych; oszczędzania wody, przygotowywania posiłków z resztek, hodowli kur, jazdy rowerem.