„Co przedszkolaki wiedzą o Hajnówce ? – quiz” PDF Drukuj Email
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:35, odsłon: 724

W ramach obchodów Jubileuszu 70 – lecia Praw Miejskich Hajnówki powstał quiz - „Co przedszkolaki wiedzą o Hajnówce?”.

Quiz zawiera 11 pytań opatrzonych 3 odpowiedziami w postaci obrazków, z czego jedna jest prawidłowa. Sformułowane pytania są dostosowane do wieku rozwojowego  dzieci 5 i 6- letnich, ale nie wyklucza to by dziecko młodsze z pomocą osoby dorosłej mogło rozwiązać zadania. Pytania mają na celu sprawdzenie znajomości miasta, w którym mieszkają przedszkolaki, jego kultury, charakterystycznych budynków, symboli, otoczenia.

Celem quizu jest poszerzenie, przybliżenie i pogłębienie wiedzy o własnym mieście w aspekcie wartości i różnorodności środowiska historycznego, kulturowego i społecznego oraz kształcenia postaw „lokalnego patrioty”.

Zapraszamy i życzymy miłej zabawy

Regulamin:

images/stories/pliki/21.04.23_regulamin_quizu.docx

Anna Hałaburda i Katarzyna Szerszunowicz

Opis slajdów:

Pierwszy slajd- ukazuje tytułową stronę quizu z logo Jubileuszu 70 – lecia Praw Miejskich Hajnówki.

Drugi slajd- przedstawia logo Jubileuszu 70 – lecia Praw Miejskich Hajnówki i zaproszenie do rozwiązania quizu.

Trzeci slajd- zawiera pytanie dotyczące herbu Hajnówki i trzy propozycje odpowiedzi w postaci zdjęć:

1)      Czerwono- żółty herb z białym orłem i rycerzem na białym koniu.

2)      Czerwono- niebieski herb z bramą zamkową, białym orłem i żółtą koroną.

3)      Niebiesko- zielony herb z drzewami iglastymi i piłą tarczową.

Czwarty slajd- słowa- „ Brawa” i uśmiechnięta buźka( emotka).

Piąty slajd zawiera pytanie dotyczące logo Hajnówki i trzy propozycje odpowiedzi w postaci zdjęć:

1)      Kolorowa postać żubra.

2)       Dwa zielone liście i krzyż.

3)      Kształt słońca z pomarańczowo- żółtymi promieniami.

Szósty slajd - słowa- „ Brawa” i uśmiechnięta buźka( emotka).

Slajd siódmy zawiera pytanie dotyczące tradycyjnego ciasta z Hajnówki i trzy propozycje odpowiedzi w postaci zdjęć:

1)      Babka drożdżowa polana lukrem.

2)      Ciasto z cienkich placków przełożone śmietaną.

3)      Rogaliki z ciasta francuskiego.

Ósmy slajd - słowa- „ Brawa” i uśmiechnięta buźka( emotka).

Dziewiąty slajd zawiera pytanie dotyczące pomnika żubra w Hajnówce i trzy propozycje odpowiedzi w postaci zdjęć:

1)      Pomnik żubra stojący na szaro- czerwonej kostce brukowej.

2)      Pomnik żubra stojący na cokole na tle siatki ogrodzeniowej i drzew.

3)      Pomnik żubra stojący na cole z kamienia na tle parku miejskiego.

Dziesiąty slajd- słowa- „ Brawa” i uśmiechnięta buźka( emotka).

Jedenasty slajd zawiera pytanie dotyczące Króla Puszczy Białowieskiej i trzy propozycje odpowiedzi w postaci zdjęć:

1)      wiewiórka

2)      wilk

3)      żubr

Dwunasty slajd - słowa- „ Brawa” i uśmiechnięta buźka( emotka).

Trzynasty slajd zawiera pytanie dotyczące miejsca gdzie można pójść na spacer w Hajnówce i trzy propozycje odpowiedzi w postaci zdjęć:

1)      pejzaż leśny

2)      pejzaż nadmorski

3)      pejzaż górski

Czternasty slajd - słowa- „ Brawa” i uśmiechnięta buźka( emotka).

Piętnasty slajd zawiera pytanie dotyczące czym możemy pojechać na wycieczkę w Hajnówce i trzy propozycje odpowiedzi w postaci zdjęć:

1)      samolot

2)      pociąg

3)      kolejka wąskotorowa

Szesnasty slajd - słowa- „ Brawa” i uśmiechnięta buźka( emotka).

Siedemnasty slajd zawiera pytanie dotyczące basenu znajdującego się w Hajnówce i trzy propozycje odpowiedzi w postaci zdjęć:

1)      Basen wśród palm.

2)      Basen z pomarańczową rurą do zjeżdżania.

3)      Basen z wieloma rurami do zjeżdżania.

Osiemnasty slajd - słowa- „ Brawa” i uśmiechnięta buźka( emotka).

Dziewiętnasty slajd zawiera pytanie dotyczące cerkwi znajdującej się w Hajnówce i trzy propozycje odpowiedzi w postaci zdjęć:

1)      Cerkiew z wielobarwnymi kopułami.

2)      Mała, biała drewniana cerkiew.

3)      Murowana cerkiew o wyraźnie zaznaczonej szaro - niebieskiej kopule.

Dwudziesty slajd - słowa- „ Brawa” i uśmiechnięta buźka( emotka).

Dwudziesty pierwszy slajd zawiera pytanie dotyczące kościoła znajdującego się w Hajnówce i trzy propozycje odpowiedzi w postaci zdjęć:

1)      Kościół z czerwonej cegły z dużym okrągłym witrażem nad głównym wejściem.

2)      Biały kościół z strzelistą wieżą znajdujący się przy głównej ulicy miasta.

3)      Biały kościół na teren którego prowadzi żelazna brama z krzyżem.

Dwudziesty drugi slajd - słowa- „ Brawa” i uśmiechnięta buźka( emotka).

Dwudziesty trzeci slajd zawiera pytanie dotyczące bohatera książki autorstwa Tomasza Samojlika i trzy propozycje odpowiedzi w postaci zdjęć:

1)      Radosny żubr.

2)      Czarny krecik.

3)      Różowa świnka w żółtych kaloszach.

Dwudziesty czwarty slajd – zawiera gratulacje związane z prawidłowo rozwiązanym quizem. Widzimy symbol „podniesionego kciuka” oraz nazwiska autorek quizu.

Slajd specjalny pojawiający się w momencie udzielanej błędnej odpowiedzi. Przedstawia- symbol – palca wskazującego, że odpowiedź została źle udzielona i odnośnik do pierwszego pytania „ spróbuj jeszcze raz” .