Wiewióreczki świętują Dzień Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
sobota, 23 stycznia 2021 22:20, odsłon: 680

W tym roku szkolnym, ze względu na pandemię, nie mogliśmy gościć naszych babć i dziadków u siebie w przedszkolu. Święto Dziadków jest najmilszym świętem ze wszystkich. Przygotowywaliśmy się do niego już od dłuższego czasu: uczyliśmy się wierszyka: „Babciu, Dziadku coś Wam dam”, śpiewaliśmy piosenkę pt. „Babciu, Dziadku”. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego tak bardzo kochamy nasze Babcie i Dziadków oraz dlaczego warto pomagać starszym osobom.

Wykonaliśmy upominki- laurkę z kwiatem dla Babci oraz piękny papierowy krawat dla dziadka. Nasze prace są wywieszone na tablicy znajdującej się obok sali.

Bardzo kochamy wszystkie Babcie i Dziadków! Niech nam żyją 100 lat!

Anna Hałaburda, Anetta Trusiewicz- Kolinko

OPIS GALERII

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Wiewiórek podczas przygotowań do Dnia Babci i Dziadka, ubrane w galowe stroje.

Pierwsze fotografie to prezentacja dzieci podczas przygotowań materiałów do wykonania upominków dla Dziadków. Kolejne fotografie  ukazują siedzące Maluszki przy stolikach, wykonujące laurki z kwiatem i papierowe krawaty. Następne zdjęcie przedstawia tablicę z wykonanymi upominkami.

Kolejne zdjęcia to pamiątkowe portrety przy tablicy tematycznej z okazji Święta Babci i Dziadków. Następne prezentują grupę dzieci ustawioną i usadzoną w dwóch rzędach.