Żuberki dbają o zdrowie PDF Drukuj Email
wtorek, 12 stycznia 2021 08:11, odsłon: 609

Kształtowanie postaw prozdrowotnych najlepiej rozpocząć już od przedszkola. Mając to na uwadze, zorganizowałyśmy sytuację edukacyjną - zrobienie przez dzieci soku pomarańczowego. Przedszkolaki dobrze wiedzą, że własnoręcznie zrobiony sok jest bogaty w witaminki. Rozumieją, że aby być zdrowym należy m.in. prawidłowo się odżywiać. Zanim przystąpiliśmy  do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do wyciskania soku, jego działaniem oraz  utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa.

Po umyciu rąk i owoców, założyły kolorowe fartuszki i  z zainteresowaniem i ciekawością wyciskały sok. Degustacja chwilkę trwała, gdyż cała grupa szybciutko soczek skonsumowała. Wszystkim smakowało i dużo energii i witamin dodało.

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch i Iwona Gierasimiuk

Zdjęcia przedstawiają dzieci ubrane w fartuszki, które czekają na swoją kolej. Każde z nich wyciska sok z pomarańczy przy użyciu wyciskarki. Końcowe zdjęcia pokazują wspólną degustację soku.