Start Rok 2011/2012 Podsumowanie Szkolnego Programu Ekozespołów realizowanego w roku szkolnym 2010/2011 pod hasłem „Oszczędzam energię – chronię klimat”

Podsumowanie Szkolnego Programu Ekozespołów realizowanego w roku szkolnym 2010/2011 pod hasłem „Oszczędzam energię – chronię klimat” PDF Drukuj Email
czwartek, 20 października 2011 10:30, odsłon: 3196

0043_miniDnia 18 października 2011 r. zostaliśmy zaproszeni przez Białowieski Park Narodowy na uroczyste Podsumowanie Szkolnego Programu Ekozespołów realizowanego w roku szkolnym 2010/2011 pod hasłem „Oszczędzam energię – chronię klimat”.

W nowoczesnej sali konferencyjnej BPN –u, wśród wielu zaproszonych gości, m.in. dyrektora Zdzisława Szkirucia, przedstawiciela Nadleśnictwa Hajnówka, zaprezentowaliśmy w formie multimedialnej pracę trzech ekozespołów z naszego przedszkola. Oliwia Fedorow po mistrzowsku, jak na sześciolatka!, przeczytała kolejne slajdy prezentacji. Jak na zdobywcę III nagrody w Konkursie ogólnopolskim mieliśmy się czym pochwalić.

Występy taneczne – Taniec kwiatów i taniec z butelkami, pod kierunkiem Małgorzaty Reduch, dodały blasku całej uroczystości.

Na moment rozdania nagród czekaliśmy długo. Było warto. Zostaliśmy wyróżnieni za naszą ekozespołową pracę. Dyplomy, plansze edukacyjne, drewniane linijki z wizerunkami puszczańskich zwierząt, zegary ścienne z ptasimi portretami oraz albumy „Białowieski Park Narodowy”, to nasze nagrody.

Pełni wrażeń udaliśmy się na zwiedzanie Muzeum BPN. Świat dzikich zwierząt, tych dużych ale też  malutkich, mieliśmy na wyciągnięcie ręki. Odgłosy zwierząt dochodzące tuż za nami, potęgowały nastrój grozy i poczucia prawdziwego lasu. Ciekawa prelekcja w wykonaniu H. Schmidt, pracownika Ośrodka Edukacji Leśnej rozszerzyła wiedzę na temat Puszczy Białowieskiej.

Jolanta Wołkowycka