Start ŻUBRY Pożegnanie przedszkola

poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:58, odsłon: 1343

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Temat: Pożegnanie przedszkola

Witajcie, Żuberki!   Oto nasze  propozycje w ostatnim przedszkolnym tygodniu:

1.       Posłuchajcie piosenki „Pożegnamy przedszkole” https://www.youtube.com/watch?v=lRMUV5_36ZE; określcie nastrój tej piosenki.

2.       Narysujcie lub namalujcie, jakie zdarzenia z przedszkola najbardziej utkwiły w waszej pamięci. Co wam się najbardziej podobało?

3.       Zabawa przy piosence: „Złap lato” https://www.youtube.com/watch?v=D1Ua3EEJxQ4

4.       Zabawa: „Jaka to litera, jaka to cyfra?” – rodzic rysuje lub pisze wybraną literę lub cyfrę, ale jej nie kończy – dziecko ma za zadanie dokończyć właściwie literkę lub cyferkę. Możecie także w ten sposób rysować szlaczki.

5.       Zabawa ruchowa na świeżym powietrzu” „Na jaką literę?” – dziecko wymienia na jaką głoskę rozpoczynają się rzeczy, rośliny, elementy znajdujące się dookoła. Potem wymieniamy głoskę, która kończy wyraz.

6.       Zabawy pantomimiczne na podwórku: naśladowanie pływania w morzu, wdrapywania się po górach, odbijanie piłki siatkowej, szukanie muszelek. Jeśli macie w domu latawiec, pobawcie się w „puszczanie latawca”, mogą też być bańki mydlane.

7.       Zabawa w dokańczanie zdań: rodzic rozpoczyna zdanie, np.: W przedszkolu lubiłem... – dziecko kończy zdanie.

8.       Oglądanie zdjęć ze strony internetowej  przedszkola – opisywanie zdarzeń, uroczystości, spotkań, które miały miejsce w tym roku szkolnym.

9.       Zabawy z patyczkami do liczenia: jeśli macie w domu patyczki lub bierki, pobawcie się w dodawanie i odejmowanie ich. Możecie też użyć innych liczmanów: klocków lub pionków.

10.   Czy potraficie czytać? Mamy nadzieję, że takJWybierzcie dowolną książeczkę, baśń, bajkę, wiersz lub opowiadanie i spróbujcie ją samodzielnie przeczytać. Na pewno Wam się uda!

Kochane Żuberki, czekają was wakacje.

Niech będą wspaniałe: pełne słońca, kolorowych motyli, cudownych zabaw, lśniących baniek mydlanych!

Kończycie przedszkole i zaczynacie przygodę ze szkołą.

Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy wielu sukcesów edukacyjnych oraz spełnienia Waszych marzeń!

Odwiedzajcie nas w przedszkolu

Anetta Trusiewicz – Kolinko, Anna Hałaburda