Start ZAJĘCIA ZE SPECJALISTAMI Zabawy terapeutyczne zainspirowane Metodą Weroniki Sherborne

Zabawy terapeutyczne zainspirowane Metodą Weroniki Sherborne PDF Drukuj Email
piątek, 05 czerwca 2020 09:18, odsłon: 505

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Zabawy terapeutyczne zainspirowane Metodą Weroniki Sherborne

Lubicie kotki? Dziś zmienimy się w takie  milusińskie zwierzątka. Zamieszczam kilka propozycji zabaw z elementami Metody Weroniki Sherborne (kształtujące świadomość osoby, schemat ciała i przestrzeni i wiele więcej ). Do wspólnej zabawy zapraszamy jak najwięcej uczestników.

Usiądźcie wygodnie na podłodze i zaczynamy:

1.     Odszukajcie i wskażcie poszczególne części ciała:

Gdzie mamy rękę?  Ręka szuka głowy, pleców, szyi, pupy, brzuszka, nóżek, na głowie szuka uszu, oczu, brwi, noska, policzków , buzi, brody, czoła, włosów.

2.      „Poranna toaleta kotka” –

Ręka myje rękę, później głowę, plecy, szyję, nogi, brzuszek,

3.     „Co mają kotki” –

Dziecko z pomocą drugiej osoby wymienia co ma kotek. (np. wąsy, ogon, łapki)

4.     „ Jak chodzi kotek?” –

Uczestnicy poruszają się po całym pokoju  do przodu, tyłu, w koło na czworakach.

5.      „Kotek pokonuje przeszkody”-

Najmłodsi  na czworakach przechodzą między leżącymi i  znajdującymi się w klęku podpartym  na podłodze dorosłymi.

6.      „Kotek wspina się na drzewo”

Najmłodsi próbują wspiąć się na stojącego dorosłego.

7 .  „Kotek łapie myszkę” – dzieci uciekają na czworakach , rodzice  próbuje je złapać , później zmiana ról .

8. „Kotek złapał myszkę” – dzieci  trzymane w dowolny sposób przez rodziców  chcą się uwolnić.

10. „Kotki uciekają przed deszczem” – dzieci biegają po pokoju na sygnał „już” chowają się pod kocem trzymanym przez dorosłych .

10.  „Koci odpoczynek” – dziecko układa się na kocu, rodzic ciągnie je po podłodze .

Oligofrenopedagog - Anna Hałaburda