Zabawy plastyczne z Panią Halinką cz. 3 PDF Drukuj Email
czwartek, 28 maja 2020 10:34, odsłon: 574

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Recykling to jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jego celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych i zmniejszenie oraz ponowne wykorzystanie  odpadów. Dzieci wcale nie potrzebują drogich, gotowych materiałów plastycznych, żeby dobrze się bawić. Potrafią czerpać radość ze ,,zwyczajnych'' działań, badać i tworzyć na przykład z.... odpadów. Zależy to tylko od naszej wyobraźni. Wspólnie z dziećmi możecie wykonać prace korzystając z odpadów. Moje propozycje na wspólne zabawy:

1.    Zwierzątka z plastikowych butelek  i zakrętek - żyrafa, biedronki

potrzebujemy: butelkę plastikową, farby, zakrętki

2.     Samolot z butelki

potrzebujemy: plastikową butelkę, kolorowy papier, nożyce, klej

3.    Gąsienica z plastikowych nakrętek

potrzebujemy: kolorowe nakrętki, kartkę, klej, mazaki lub kredki

4.    Ludziki z nakrętek

potrzebujemy: różnorodne nakrętki, plastelinę

5.    Samoloty z drewnianych patyczków

potrzebujemy: drewniane patyczki, farby, mocny klej

6.    Samochód wyścigowy

potrzebujemy:  rolki po papierze toaletowym, kolorowy papier rysunkowy lub brystol, klej

7.     Gra z wykorzystaniem plastikowych  lub styropianowych kubeczków potrzebujemy: duże kartonowe pudło, tasiemki lub mocne nici, styropianowe lub plastikowe kubeczki, piłeczki

8.    Rakietki do gry

potrzebujemy: drewniane  patyczki po lodach, kolorowe papierowe talerzyki, balon lub małą piłeczkę

9.    Rzut do celu

potrzebujemy: dużą  butelkę plastikową(np 5 litrowa po wodzie), samoprzylepna taśma kolorowa lub kolorowy papier, zgnieciona w kulki folia aluminiowa

10.  Małe miasteczko ruchu drogowego

potrzebujemy: duuuuże pudełko lub karton, mazaki, elementy domków i drzew (mogą to być klocki lub gotowe sylwety), małe samochodziki

Mam nadzieję, że sporo z tych pomysłów wykorzystacie. POWODZENIA !!!!!!

Halina Pawluczuk