Start Rok 2011/2012 "Sprzątanie świata"

"Sprzątanie świata" PDF Drukuj Email
środa, 21 września 2011 11:05, odsłon: 2950

0038_mini

"Sprzątanie świata" jest częścią ogólnoświatowego ruchu na rzecz ochrony środowiska "Clean up the World", który wywodzi się z Australii. Od 1994 roku w każdy trzeci weekend września, młodzież szkolna i jak się okazuje przedszkolna także,  wyruszają do lasów, parków i na ulice, żeby posprzątać pozostawione tam śmieci.

Tegoroczna edycja akcji Sprzątanie Świata odbywała się pod hasłem "Lasy to życie - chrońmy je”. Jej ideą jest przede wszystkim promowanie i kreowanie postaw przyjaznych środowisku, takich jak poszanowanie zasobów naturalnych czy racjonalne gospodarowanie odpadami.

W piątek, 16 września najstarsze dzieci z trzech grup przedszkolnych udały się na proekologiczną akcję. Ponieważ nie mieliśmy żadnego lasu w pobliżu, wybraliśmy sprzątanie sąsiadującego z przedszkolem osiedla mieszkaniowego na Lipowej. Każde dziecko otrzymało ochronne rękawiczki i worki do śmieci. Ruszyliśmy do ataku... Po drodze, dosłownie i w przenośni, spotkaliśmy sporo śmieci. Jak zwykle było ich dużo. Co roku przyłączamy się do podobnych działań i zawsze mamy nadzieję, że w następnych latach będzie inaczej. Wszystkie biorące udział w akcji dzieci obiecały, że nie będą śmiecić. Pozostaje nam nadzieja, że tak właśnie będzie...

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Hajnówce, dzięki któremu mieliśmy do dyspozycji niezbędne środki do sprzątania(worki, rękawiczki).

Jolanta Wołkowycka