Światowy Dzień Świadomości Autyzmu PDF Drukuj Email
czwartek, 02 kwietnia 2020 10:04, odsłon: 551

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Głównym celem obchodów święta jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat  tego zaburzenia. W związku z tym zachęcamy do obejrzenia filmu:

Propozycją na wspólnie spędzany czas niech będzie wykonanie

NIEBIESKIEGO MOTYLA według własnego pomysłu.

Wykorzystajcie niebieskie surowce, które macie w domu plastikowe talerzyki, słomki,  papier, karton, farby, kredki, bibułę  itp.

Gotową pracę prosimy umieścić na oknie, następnie zrobić zdjęcie i wysłać na e-mail:

W ten sposób powiększymy naszą wspólną przedszkolną galerię domowych pomysłów.

Możecie zrobić tak niewiele, aby pokazać swoje wsparcie dla osób z autyzmem.

Terapeuci:

Anna Hałaburda, Justyna Karpiuk, Urszula Kiryluk, Anna Olszewska ,Bogusława Wołodkiewicz, Agnieszka Panasiuk - Kaczoch

Oto nasze  motyle, zobaczcie: