"Zrób to sam" - wykonanie gry planszowej pt. "Ukryta sylaba" PDF Drukuj Email
środa, 25 marca 2020 22:54, odsłon: 514

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Kierując się zasadą, że dzieci najlepiej zdobywają wiedzę poprzez zabawę przygotowałam naszym pociechom propozycję gry planszowej „Ukryta sylaba”. Gra wspiera rozwój małej motoryki (wycinanie, sklejenie kostki). Dodatkowo uczy współpracy z innymi, a najważniejsze doskonali percepcję słuchową i czytanie.

Do artykułu dołączone są dwa załączniki, które należy wydrukować. Wydrukowaną kostkę wycinamy i sklejamy w odpowiednich miejscach.

Przygotuj:

Nożyczki, klej, pionki/figurki, wydrukowane dwa załączniki do artykułu (plansza do gry, kostka z sylabami).

Zasady:

Uczestnik rzuca kostką, na której znajdują się sylaby. Po wylosowaniu np. sylabypa gracz wyszukuje ( jeśli jest potrzeba z pomocą rodzica) pierwszy licząc od START-u wyraz z wylosowaną sylabą i stawia swój pionek/figurkę  na tym polu. Ten kto pierwszy dotrze do mety wygrywa. Gra jest przeznaczona dla 2 lub 3 osób.

Pobierz:

Plansza: