,,Bezpieczne ferie" - spotkanie z przedstawicielami Policji w grupach Żuberków, Jeżyków i Sarenek. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 lutego 2020 22:10, odsłon: 650

Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków odwiedzili nas przedstawiciele Policji w Hajnówce. Przybyłych gości powitała pani Dyrektor Dorota Durzyńska wspólnie z nauczycielkami najstarszych grup. Panie policjantki z Komendy Miejskiej w Hajnówce przeprowadziły pogadankę z wykorzystaniem tablicy multimedialnej na temat ,,Bezpieczne ferie".

Dzieci z grup najstarszych - Żubry, Sarny i Jeżyki dowiedziały się jak należy postępować i jakich zabaw unikać, aby zimowy wypoczynek minął bezpiecznie.  Panie policjantki przestrzegły dzieci, aby nie wchodziły na zamarzniętą taflę stawu, rzeki czy jeziora uświadamiając konsekwencje takich zabaw. Ostrzegły również, aby nie zjeżdżały ze stromych górek czy skarp usytuowanych w pobliżu ulic. Dzieci  aktywnie brały udział w dyskusji oraz chętnie odpowiadały na pytania, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzą jaką posiadają. Podczas spotkania dzieci utrwaliły również podstawowe zasady ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania wszyscy utrwalili sobie numery alarmowe do służb ratunkowych.

Halina Pawluczuk

zdjęcia: B. Wołodkiewicz, Ania Prokopiuk i M. Olesiuk