Start Rok 2019/2020 „Zrozumieć niepełnosprawność” – warsztaty koleżeńskie dla nauczycieli

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

„Zrozumieć niepełnosprawność” – warsztaty koleżeńskie dla nauczycieli PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 lutego 2020 22:33, odsłon: 693

Co zrobić, by zrozumieć, jak wygląda dzień dziecka z niepełnosprawnością? Najlepiej wczuć się w jego rolę! Dlatego w naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe warsztaty koleżeńskiedla nauczycieli pt. „Zrozumieć niepełnosprawność”. W czasie zajęć, podążając ścieżką sensoryczną pracujący na co dzień pedagodzy zmierzyli się z barierami, które na co dzień pokonują ich wychowankowie z niepełnosprawnością.

Uczestnicy warsztatów  poznali trudności wynikające z występowania niepełnosprawności od strony praktycznej oraz  mieli okazję poznać odczucia jakie towarzyszą podczas wykonywania różnych czynności wynikających z życia codziennego naszych podopiecznych. Z zasłoniętymi oczami i ograniczonymi możliwościami słyszenia dźwięków zebrani na zajęciach nauczyciele dzielnie wykonywali przygotowane zadania mierząc się z różnymi konsystencjami, zmysłem dotyku odgadywali przeznaczenie przedmiotów, a także przebyli tor przeszkód.  W dalszej części warsztatów uczestnicy  mogli doświadczyć, jak trudno jest pracować w zgiełku, i przy obniżonej sprawności manualnej wykonać pracę plastycznąoraz proste ćwiczenia gimnastyczne.

Zajęcia pozwoliły jeszcze bardziej zrozumieć ograniczenia wynikające z niepełnosprawności a zdobyte doświadczenia i doznania pozwolą na wprowadzenie nowych elementów do zajęć z dziećmi.

 

 

Justyna Karpiuk i Łukasz Łukasiewicz

zdjęcia: Jola Wołkowycka

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information