Święto Babci i Dziadka u Wiewiórek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 stycznia 2020 22:56, odsłon: 1197

Święto Babci i Dziadka to najpiękniejszy dzień w całym roku. To dzień pełen uśmiechów a czasem wzruszeń i łez radości. Pomysł uczczenia Babci powstał w 1964 roku. Informacja taka pojawiła się w tygodnik  „ Kobieta i Życie”. Natomiast ideę tę spopularyzował „Tygodnik Poznański” i już rok później właśnie w Poznaniu zainaugurowano Święto Babci.

Obchody  Dnia Dziadka rozpoczęto dopiero w latach 70. Początkowo miała to być data 30 maja, czyli dzień urodzin Mieczysława Fogga. Jednak termin ten nie przyjął się i Dzień Dziadka obchodzimy bezpośrednio po Dniu Babci. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu kojarzą się z  miłością, pomocną dłonią i uśmiechem każdego dnia.

W dniu 22 stycznia, w przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wystąpiły przed swoimi szczególnymi gośćmi. Dzieci przygotowały bogaty program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki w języku polskim oraz angielskim, tańczyły i grały na instrumentach. Dziadkowie nie szczędzili braw małym artystom. Chętnie też wzięli udział w przygotowanych zabawach. Babcie tańczyły wspólnie z wnuczętami. A dziadkom dzieci zrobiły relaksacyjny masaż piórkami.

Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty oraz zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Był to wyjątkowy czas spędzony w gronie najbliższych, przepełniony uśmiechem i radością. Jeszcze raz przesyłamy moc życzeń:

„Babuniu, dziadziusiu w dniu waszego święta

życzenia składają wam wszystkie wnuczęta

wy zawsze wszystko najlepiej wiecie

smutno by było bez was na świecie”

K. Szerszunowicz, U. Augustynowicz i S. Oleszow