Uroczyste obchody Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
środa, 20 listopada 2019 00:16, odsłon: 697

Uroczyste obchody Święta Niepodległości odbyły się w naszym przedszkolu 12 listopada 2019r. W uroczystości, zorganizowanej w holu głównym przedszkola, wzięły udział: dyrektor przedszkola Dorota Ewelina Durzyńska, nauczycielki i dzieci z poszczególnych grup oraz pozostały personel. Z uwagi na tak ważne święto, wszyscy obecni ubrani byli odświętnie, z przypiętymi biało - czerwonymi kotylionami. Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor z panią Haliną, serdecznie witając zebranych, a w szczególności dzieci, które biorą udział w tak niezwykłej i ważnej uroczystości.

Po odśpiewaniu Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego w wykonaniu dzieci z grupy Żubrów oraz wszystkich pań nauczycielek, pani Halina opowiedziała o historii odzyskania przez Polskę Niepodległości. Następnie rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu dzieci z poszczególnych grup. Wiewióreczki zaprezentowały wiersz ,,Jesteśmy Polakami" oraz przegląd tańców polskich, Zajączki - wiersz ,,Polska to moja Ojczyzna" oraz  piosenkę ,,Mój dom". Grupa Sarenek zaśpiewała piosenkę ,,Płynie Wisła" i zatańczyły taniec zwodzony ,,Nie chcę cię". Do obu utworów na pianinie zagrała pani Ula. Na koniec występu Sarenki zatańczyły, wspólnie z paniami z grupy ,,Białego Mazura". Dzieci z grupy Jeżyków zaprezentowały inscenizację muzyczno-ruchową do piosenki ,,Szara piechota". Część artystyczną zakończyły dzieci z grupy Żuberków walcem do muzyki Dmitrija Szostakowicza.

Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor podziękowała nauczycielkom za przygotowanie tak niezwykłej uroczystości, a dzieciom za udany występ.

Spotkanie z okazji Święta Niepodległości  zakończono odśpiewaniem Hymnu Przedszkola.

Halina Pawluczuk

zdjęcia: Jola Wołkowyckai Agnieszka Panasiuk - Kaczoch