Tydzień zwierząt domowych w Wiewiórkach PDF Drukuj Email
środa, 13 listopada 2019 23:47, odsłon: 621

W minionym tygodniu najmłodsze przedszkolaki poznawały zwierzęta zamieszkujące w domach. Zajęcia były nie tylko teoretyczne ale i praktyczne. Wiele dzieci posiada albo chciałoby posiadać puchatego domownika jednak nie zawsze wiedzą one z czym to się wiąże. Pani terapeutka z zajęć dogoterapeutycznych przyzwyczaja dzieci do właściwego zachowywania się w obecności psa, oswaja niektórych z drugą żywą istotą, pokazuje sztuczki „Czagi”, ale przede wszystkim uświadamia dzieci w obowiązkach  jakie niesie za sobą opieka nad zwierzakiem.

Podczas tych  zajęć dzieci  rozpoczęły przygotowania do pracy plastycznej, która została wykonana techniką płaskiego orgiami, a jej efekty moża było oglądać na holu przedszkolnym. Jednym z zadań tego tygodnia było przyniesienie swojego pluszowego zwierzaka domowego i razem z nim ćwiczenie stosunków przestrzennych. Ukoronowaniem tego tygodnia było spotkanie z królikiem „Zuzią” i szynszylą „Szymonkiem”, podczas których dzieci poznały ich zwyczaje, rodzaj pożywienia i sposób opiekowania się nimi.  Ich odwiedziny wywołały niesamowitą radość wśród dzieci.

Augustynowicz, K. Szerszunowicz

Zdjęcia: S. Oleszow