Jeżyki w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Hajnówce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 listopada 2019 00:14, odsłon: 618

5-latki z grupy Jeżyków odwiedziły hajnowską "Mleczarnię". Na miejsce dotarły autobusem komunikacji miejskiej, co okazało się wielką atrakcją. Z pomocą sympatycznych  Pań, które  oprowadzały nas po zakładzie, mogliśmy zajrzeć do hal produkcyjnych, i zobaczyć z bliska jak powstają produkty otrzymywane z mleka. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem przyglądały się jak wygląda produkcja masła, serów: białego i żółtego, sprawdzały osobiście ile ważą i jak pachną. Przy okazji mogliśmy zważyć całą grupę na ogromnej wadze serowej.

Podczas zwiedzania zostaliśmy poczęstowani serami i masłem, które są naprawdę smaczne, dlatego zachęcamy wszystkich do zakupu produktów z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Hajnówce.

Serdecznie dziękujemy kierownictwu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Hajnówce za możliwość zwiedzenia zakładu i bardzo ciepłe przyjecie.

Dziękujemy  również mamie Majki pani Ali Olichwier za wsparcie podczas wycieczki i słodki upominek.

Urszula Kiryluk, Justyna Karpiuk

zdjęcia: Justyna Karpiuk