Start Rok 2018/2019 Żubry przedświątecznie

Żubry przedświątecznie PDF Drukuj Email
piątek, 19 kwietnia 2019 14:05, odsłon: 1738

Wiosna tuż tuż, a wraz z nią i Święta Wielkanocne. Dlatego też w ubiegły piątek Żuberki zaprosiły rodziców na przedświąteczne warsztaty plastyczne. Z przygotowanych materiałów powstałykartki z życzeniami, wielkanocne zające, ale przede wszystkim przepiękne, barwne pisanki. Techniki, wykorzystane do stworzenia tych wszystkich ozdób, były przeróżne. Nie zabrakło barwnych piór, cekinów, wstążek, pisaków oraz naklejek.

Rodzice chętnie angażowali się w pomoc przy wykonaniu ozdób świątecznych, a Żuberki pracowały głową, rączkami, nawet języczkami…Wszystko przy akompaniamencie,  poznanych dotąd, wiosennych piosenek: „Zbudź się, rzeczko”, „Wiosenna poleczka”, „Maszeruje wiosna” oraz „Ziemia – wyspa zielona”. Na naszych kameralnych piątkowych warsztatach powstały dzieła niezwykłe – świąteczne, kolorowe zające i pisanki stoją dumnie na wielkanocnej wystawie w żuberkowej sali. Jak zwykle było bardzo miło. Czas spędzony razem z rodzicami w przedszkolu to czas, którego nic nie zastąpi…

A.Trusiewicz – Kolinko, A. Sawicka, A. Prokopiuk