Zielony ogródek u Wiewiórek PDF Drukuj Email
środa, 10 kwietnia 2019 21:40, odsłon: 1609

Wraz z przyjściem wiosny maluszki postanowiły założyć zielony ogródek w sali. Przygotowaliśmy ziemię, doniczki oraz nasiona kwiatków i cebulę na szczypiorek. Przed przystąpieniem do pracy omówiliśmy warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie dzieci z wielkim zapałem zabrały się do pracy, napełniały doniczki ziemią i umieszczali w niej nasiona.

Po zasianiu roślinki zostały podlane i postawione w słonecznym miejscu. Zadaniem małych ogrodników jest podlewanie i codzienna obserwacja ich wzrostu. Wiewióreczki wzbogaciły swoją wiedzę przyrodniczą. Pewnego dnia ze smakiem zjedzą jajko ze szczypiorkiem przez siebie wyhodowanym.

Iwona Gierasimiuk i Agnieszka Panasiuk - Kaczoch

zdjęcia: Agnieszka Panasiuk - Kaczoch