Start Rok 2018/2019 Dzień Wody u Sarenek

Dzień Wody u Sarenek PDF Drukuj Email
wtorek, 26 marca 2019 07:29, odsłon: 1732

W 1992 r. w Rio de Janeiro w czasie konferencji ONZ Szczyt Ziemi został ustanowiony Światowy Dzień Wody. Postanowiono wtedy, że święto to będzie obchodzone corocznie 22 marca. Tego dnia ludzie na całym świecie w przeróżny sposób akcentują znaczenie wody dla życia na Ziemi. Sarenki z przedszkola na Rzecznej również nie zapomniały o skarbie jakim jest woda.

Zajęcia o wodzie rozpoczęły się pogadanką o tym, czym ona jest, do czego jest na Ziemi potrzebna, skąd się bierze i dlaczego należy ją oszczędzać. Następnie przedszkolaki rozpakowały błękitne pudełko z niebieskimi skarbami. "Skarby" wykorzystaliśmy do stworzenia "morza" pełnego wysp, ryb, raf koralowych i groźnych meduz. Dzieci radośnie wykonywały ćwiczenia i bawiły się w "morzu" i na "plaży". Na zakończenie wyjęliśmy z błękitnego pudełka jeszcze jedną niespodziankę - bańki mydlane. Puszczaliśmy barwne bańki, podziwialiśmy te wielkie i te maleńkie... Dzieci odkryły kolejne zastosowanie wody - jest ona potrzebna do ZABAWY!!!

Przed obiadem wybraliśmy się na spacer nad rzeczkę. Obserwowaliśmy jak wiosna budzi się do życia, jak ożywa przyroda i co porabiają nasze znajome kaczki (oczywiście mieliśmy dla nich przysmaki). Przedszkolaki oceniały czystość rzeki, zastanawiały się, w którym kierunku płynie, liczyły kaczki...

To był wesoły i ciekawy dzień. Przypomnieliśmy sobie jak cenna jest woda, starajmy się codzienne o tym pamiętać.

Bogusia Wołodkiewicz, Ania Olszewska

zdjęcia: Monika Olesiuk