W oczekiwaniu na wiosnę - Żuberki zakładają hodowle przyrodnicze. PDF Drukuj Email
czwartek, 14 marca 2019 21:44, odsłon: 1337

Wiosna powinna przyjść tuż, tuż i dlatego musimy założyć ogródek na oknie. Przygotowaliśmy skrzynki z ziemią, którą każdy mógł nasypać osobiście. Posadziliśmy cebulę na szczypior, nasiona kwiatów, fasoli, rzeżuchy i czerwonej kapusty. To wszystko umieściliśmy na parapecie, podleliśmy obficie wodą, oznaczyliśmy karteczkami nasze hodowle. Będziemy bacznie obserwować co się będzie działo. Wspólne sadzenie dało dzieciom wiele satysfakcji i uzmysłowiło, że bardzo wiele czynności trzeba wykonać, ale warto, gdyż wyrośnie nam coś co możemy zjeść, a także coś co upiększy nasze przedszkole- kwiaty.

Ustaliliśmy dyżury w opiekowaniu się naszym mini ogródkiem-chętnych było wielu.

Wiosna na pewno przyjdzie szybko by docenić naszą wspólną pracę.

Krystyna Czurak

Zdjęcia: Ania Sawicka