Zima” – zajęcia z rodzicami w grupie Zajączków PDF Drukuj Email
piątek, 25 stycznia 2019 07:39, odsłon: 1038

W dniu 18.01.19 r. dzieci wraz z rodzicami wykonały prace plastyczne o tematyce zimowej. Prace te wymagały kreatywności i współpracy między dziećmi a rodzicami. Wykonywane były różnymi technikami: łączenia barw, wydzieranie białych plamek z białych kartek i umieszczanie na czarnym papierze celem uwydatnienia bieli, która jest zimą dominująca, daje mnóstwo efektów artystycznych i wydobywa głębię z bieli.

Można tym sposobem wyklejać bałwanki, krajobrazy z domkami otulonymi białym puchem, parki, lasy, ogrody a nawet noworoczne choinki. To służyło utrwaleniu więzi i rozwoju wrażliwości na piękno natury.

Myślę, że wspólnie wykonane prace dzieci i rodziców na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

Monika Czekańska