„Śnieg pada, śnieg pada cieszą się dzieci - zabawy sensoryczne w Wiewiórkach.” PDF Drukuj Email
niedziela, 13 stycznia 2019 14:32, odsłon: 1200

Zabawy sensoryczne, silnie oddziałujące na zmysły cieszą nie tylko przedszkolaków. Przekonałyśmy się jaką frajdę mieli tatusiowie naszych Wiewióreczek. Po zajęciach plastycznych i wykonaniu bardzo ładnych ozdób choinkowych, zabawach taneczno-ruchowych nadszedł czas na szaleństwo piankowe. Zabawa zainspirowana jest pedagogiką M. Montessori, w której bardzo mocno oddziałujemy na zmysły dziecka.

Możemy swobodnie odbierać wrażenia dotykowe, zapachowe oraz wzrokowe jednocześnie. Aktywność ta umożliwia dziecku długotrwałą koncentrację nad wykonanym zadaniem. Wspólne zabawy pianką do golenia, tworzenie różnych obrazków na materacach okazało się ciekawym pomysłem na spędzenie czasu w przedszkolu dla małych i dużych. Malowanie na dużych powierzchniach rozwija sprawność obręczy barkowej co później pomaga dziecku podczas malowania, rysowania, a później pisania. W rezultacie podczas naszych zajęć powstały dzieła sztuki, a sama zabawa przyniosła korzyści dla rozwoju dziecka, wpłynęła pozytywnie na odczucia sensoryczne. Także czasami warto przymknąć oko i razem z maluchem zaszaleć. Na zakończenie zabawa z przytulaniem – przymarzaniem do piosenki „Idzie zima, idzie mróz”.

Iwona Gierasimiuk i Agnieszka Panasiuk - Kaczoch