Start Rok 2010/2011 Origami – niezwykle angażującą sztuką składania papieru

Origami – niezwykle angażującą sztuką składania papieru
czwartek, 17 marca 2011 22:16, odsłon: 1454

0018_miniNa własnej skórze” przekonały się o tym dzieci z „Barwinka”, podczas zajęć z zaproszonym gościem Ulą  Sikorską – „pozytywnie zakręconą” licealistką z Białowieży.

Prezentacja gotowych prac orgiami m.in. węża, łabędzi, koszyczka, kota, pająka, wzbudziły ogromne zainteresowanie przedszkolaków. W mig porwały się do pracy. Nie było jednak łatwo.

Tym razem pomocna  była koncentracja uwagi, wyobraźnia przestrzenna, dokładność i precyzja. Bystrzy obserwatorzy kolejnych etapów składania motyla z papieru mieli szansę na samodzielne zakończenie pracy i wielką satysfakcję z efektu. Kwiatki z orgiami, kolejna propozycja nieco starszej koleżanki ze szkoły, okazały się tym razem trochę prostszą sztuką. „Ćwiczenia czynią mistrza” – tego doświadczyły niewątpliwie dzieci podczas orgiami. Zachęcone do działania, czekają na dalsze propozycje wspólnego tworzenia. To dobry przyczynek do zabawy plastycznej z rodzicami starszym rodzeństwem. Namawiamy, warto spróbować.