"Wigilijne aniołki" - przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. PDF Drukuj Email
sobota, 29 grudnia 2018 13:21, odsłon: 1117

Koło teatralne "Kurtyna" przygotowało tradycyjnie przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W scenariuszu zawarty jest opis najważniejszych zwyczajów związanych z wieczerzą wigilijną, przystrajanie choinki, rodzinne spotkanie przy stole, potrawy wigilijne, opłatek, życzenia..... 18 grudnia na spotkanie przedświąteczne przybyły rodziny przedszkolaków, Pani Dyrektor Dorota Durzyńska z córeczką Gosią oraz Siostra Marta. Dialogom podczas spektaklu towarzyszyła nastrojowa muzyka, świąteczne piosenki oraz kolędy.

Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem i prosforą. Gdy każdy zachwycał się smakiem pierników i kompotu z suszu, nagle usłyszeliśmy dźwięk janczarów i wesołe hu! hu! hu! Zanim każdy z nas zobaczył Mikołaja, pomknął dalej w swoich saniach. Jednak pod drzwiami zostawił ogromny worek z prezentami.

Przez dwa kolejne dni mali aktorzy dali występ całej społeczności przedszkolnej oraz wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce.

Dzieci wiedzą, że prezenty i choinka choć bardzo miłe, nie są najważniejsze. Najważniejsza jest radość spotkania!

U. Raczkowska-Filinowicz,  B. Wołodkiewicz i A. OLszewska