Start Rok 2017/2018 Wiewiórki i Żubry piją wspólnie zdrowy sok warzywno-owocowy

Wiewiórki i Żubry piją wspólnie zdrowy sok warzywno-owocowy PDF Drukuj Email
wtorek, 24 kwietnia 2018 21:27, odsłon: 1356

W ubiegły piątek, dwie grupy przedszkolaków: Wiewiórki i Żubry, spotkały się, by wspólnie przygotować pyszny, zdrowy sok. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji tygodniowego tematu o zdrowiu i prawidłowym odżywianiu. Na początku wspólnego spotkania, zatańczyliśmy do piosenki „Maszeruje wiosna”. Potem przez chwilę rozmawialiśmy o zasadach właściwego odżywiania się, wymienialiśmy zdrowe produkty – przede wszystkim warzywa i owoce.

Wiewióreczki zaprezentowały starszakom wierszyk pt.: „Wpadła gruszka do fartuszka”, po czym przystąpiliśmy do wykonywania naszego soku z marchwi i jabłek. Pani Lucynka najpierw obrała wszystkie owoce i warzywa, pokroiła je na kawałki, które następnie zamieniały się w przepyszny sok – świeży, bez dodatku barwników i cukru. Mniam, mniam, pyyyyychaaaaa – oblizywali się wszyscy. Dla chętnych była nawet dokładka. I nie przeszkadzały nam nawet „marchewkowe wąsy”. Na pewno niedługo spotkamy się znowu na  zajęciach, bo bardzo podobało nam się wspólne spędzanie czasu.

A. Kolinko, A. Ruszuk

NASZE GRUPY 2017-2018