Start Rok 2017/2018 ,,Żuberki" w sklepie zoologicznym

,,Żuberki" w sklepie zoologicznym PDF Drukuj Email
środa, 18 kwietnia 2018 20:42, odsłon: 1116

Podczas realizacji tematu ,,Zwierzęta z bliska i daleka” odwiedziliśmy sklep zoologiczny Pani Bogusi. W nim obejrzeliśmy zwierzątka i ptaki, które możemy hodować w domu. Poznaliśmy ich wygląd, sposoby odżywiania oraz zachowania. Mogliśmy zwierzątka potrzymać, głaskać i rozmawiać z nimi. Dostaliśmy też wskazówki jak prawidłowo opiekować się nimi i co trzeba robić by te zwierzęta lubiły nas i dobrze się czuły w naszym domu.

Papugi pięknie świergotały, myszki demonstrowały swą aktywność fizyczną, szynszyla muskała nas swoim pięknym futerkiem, a rybki ćwiczyły akrobacje w wodzie. Mały żółw był troszkę onieśmielony. Kupiliśmy rybkę ,,Bojownika” i postanowiliśmy go nazwać ,,Wojtek” Zakupiliśmy niezbędne akcesoria. Zostaliśmy obdarowani przez Panią Bogusię książeczkami i słodkimi smakołykami..

Dziękujemy pięknie za wspaniałą lekcję przyrodniczą, ciepłe i serdeczne przyjęcie nas.

Krystyna Czurak

zdjęcia: Agnieszka Panasiuk-Kaczoch