Start Rok 2010/2011 Piknik rodzinny „Smaki jesieni”

Piknik rodzinny „Smaki jesieni”
poniedziałek, 18 października 2010 08:52, odsłon: 1693

0004_mini

6 października dyrektor przedszkola – Pani Dorota Durzyńska przywitała zaproszonych gości, rodziców oraz dzieci zgromadzone na corocznym pikniku jesiennym pod hasłem „Smaki jesieni”.

Drodzy goście!

Lato odeszło i przyszła jesień pełny koszyczek darów nam niesie.

Są w nim żołędzie, grzyby, kasztany i z jarzębiny korale dla mamy.

Jest chmurka z nieba, deszczu kropelki oraz wicherek, deszczyk niewielki

owoce z sadu no i warzywa, każdy na zdrowie niech je spożywa.

A dzisiaj wesołej zabawy Wam życzę, a dary jesieni dołączam do życzeń.

Festyn zorganizowały i poprowadziły nauczycielki z grupy integracyjnej 3-latków: Anna Olszewska, Iwona Gierasimiuk i Katarzyna Androsiuk. W licznych atrakcjach – konkursach i zawodach sportowych zaangażowane były nauczycielki z innych grup oraz cały personel obsługowy. Za udział w konkurencjach uczestnicy otrzymywali nagrody rzeczowe i słodycze. Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz jesienny, na którym można było kupić wiele ciekawych drobiazgów do jesiennej dekoracji domu i nie tylko.

Atrakcją pikniku był świeżo wyciskany sok z owoców i warzyw, którego skład każdy mógł sobie wybrać. A do soczku oczywiście coś na ząb – czyli potrawy z warzyw i owoców, ciasta – każdy mógł skosztować specjałów przygotowanych przez rodziców. Podczas imprezy dzieci razem ze swoimi rodzicami wykonały piękne portrety Pani Jesieni, które są ozdobą naszego holu przedszkolnego. Na zakończenie pikniku każdy mógł upiec sobie kiełbaskę i pobawić się przy ognisku.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu imprezy i mamy nadzieję, że festyn sprawił wszystkim wiele radości. Czekamy na następny piknik rodzinny – z pewnością będzie on równie udany.

A. Olszewska, I. Gierasimiuk, K. Androsiuk