Start Rok 2010/2011 4 latki z wizytą w warsztacie samochodowym

4 latki z wizytą w warsztacie samochodowym
czwartek, 09 września 2010 16:14, odsłon: 1977

0002_mini

Witamy w nowym roku szkolnym. Już jesteśmy w grupie II, mamy młodszych kolegów i koleżanki, więc nie jesteśmy już maluszkami. Nasza pani chcąc rozbudzić w nas zainteresowania techniczne, zabrała nas do warsztatu samochodowego Auto-Test - Zakład mechaniki pojazdowej - Ambrożewicz A.

Wizyta w warsztacie miała na celu poznanie pracy mechanika samochodowego oraz wytłumaczenie dzieciom konieczność jazdy w foteliku samochodowym. Pogoda nam dopisała, słoneczko pięknie świeciło, nasza Pani Dyrektor pożegnała nas i wręczyła rysunki do pokolorowania po powrocie.

Maszerując „raz, dwa, trzy" dzieci doszły do celu spaceru. Pan Ambrożewicz pokazał nam swój warsztat pracy, urządzenia, którymi reperuje auta; opowiedział o swojej pracy oraz wytłumaczył działanie niektórych urządzeń. Chętne dzieci przymierzyły maskę spawalniczą. Duże wrażenie wywarło na nich podniesienie auta do góry specjalnym podnośnikiem. Chłopaków zainteresowało urządzenie do zakładania opon na felgi i do wyważania kół. Przedszkolaki były ciekawe: jakie są powody, że się psują samochody? Opowiadały o swoich autach i ich kolizjach. Poruszone zostało bardzo ważne zagadnienie, a mianowicie: Dlaczego dzieci muszą jeździć w fotelikach samochodowych? Ola. W odpowiedziała: „muszą, bo policja wlepi mandat" .Ale pan mechanik wytłumaczył przedszkolakom, że najważniejsze jest ich bezpieczeństwo. Dzieci zrozumiały, że fotelik chroni je, zabezpiecza, aby np. w razie nagłego zahamowania nie uderzyły głową w przedni fotel. Przedszkolaki wręczyły panu Ambrożewiczowi laurkę życząc wszystkiego najlepszego. W zamian, dzieci otrzymały słodką niespodziankę - cukierki.
Po powrocie do naszej sali bawiliśmy się w zabawę "Bezpieczna jazda autem" z wykorzystaniem dziecięcych fotelików samochodowych. Następnie dzieci pokolorowały rysunki jakie otrzymały od Pani Dyrektor. Był na nim mechanik naprawiający samochód.

„Mechanik"
Kiedy auto się zepsuje
Wnet mechanik odnajduje
Co awarii jest powodem