Start Rok 2016/2017 Żegnamy przedszkole w grupie Sarenek

Żegnamy przedszkole w grupie Sarenek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 lipca 2017 22:29, odsłon: 1632

9 czerwca w grupie Sarenek odbyło się uroczyste pożegnanie roku szkolnego 2016/2017. Po powitaniu przedszkolaki pięknie zatańczyły poloneza i rozpoczęła się część dla rodziców, w której dzieci recytowały wiersze dla mamy i taty, tańczyły z rodzicami śpiewając im piosenki. Nie obyło się bez „Sto lat …” wygranego na bum bum rurkach oraz tańca z miotełkami. Następnie był taniec z szarfami i orkiestra na instrumentach perkusyjnych utworu Marka i Wacka pod tytułem „Dla Zuzi” oraz taniec belgijski przy muzyce „Promenada amerykańska”.

Treści pożegnania z przedszkolem przewijały się w wierszach i piosenkach. Uroczystość uświetnił pożegnalny taniec z różami, w którym przecudnie zaprezentowały się dziewczynki.

Mój kolego z przedszkola mamy po siedem lat
Śmieje się do nas świat
Szkoła woła,
Mój kolego z przedszkola miło było Cię znać,
Ale żegnać się czas
Szkoła woła.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała nauczycielkom za przygotowanie uroczystości, rodzicom za bardzo dobrą współpracę z przedszkolem oraz były życzenia dzieciom z sukcesami w szkole w tle i dobrych wspomnień z przedszkola. Mama Mikołaja ze łzami w oczach i pięknymi słowami podziękowała za trud i troskę włożoną w wychowanie naszych przedszkolnych dzieci. Pani dyrektor wręczyła pięcio - i sześciolatkom dyplomy i podarunki z okazji zakończenia roku przedszkolnego i pożegnania przedszkola przez sześciolatki. Najlepsi z najlepszych otrzymali również dyplomy Mistrza Nauki i Mistrza Grzeczności roku 2016/2017. Rodzice angażujący się w życie przedszkola otrzymali podziękowania. Po wspólnym pożegnalnym zdjęciu rozpoczął się już słodki poczęstunek.

Krystyna Czurak, Halina Pawluczuk i Małgorzata Reduch

Zdjęcia: Jolanta Wołkowycka i Agnieszka Panasiuk - Kaczoch