Start Rok 2016/2017 „Gdy dorosnę zostanę…” - Wiewiórki z wizytą w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej

„Gdy dorosnę zostanę…” - Wiewiórki z wizytą w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej PDF Drukuj Email
czwartek, 18 maja 2017 22:01, odsłon: 1244

W ramach realizacji projektu edukacyjnego: „Gdy dorosnę zostanę…” Wiewióreczki  odwiedziły Komendę Powiatową Straży Pożarnej. Czekał tam na nas tato Neli Romańczuk – strażak, który towarzyszył  nam w fascynującej przygodzie przybliżającej ten jakże odpowiedzialny zawód. Panowie strażacy ciekawie opowiadali o swojej pracy, od przyjęcia zgłoszenia, do czynności  ratunkowych. Byliśmy świadkami wezwania i przekonaliśmy się, że reakcja na alarm jest natychmiastowa.

Uczestniczyliśmy w zajęciach mających na celu poprawę bezpieczeństwa pożarowego w specjalnej sali edukacyjnej „Ognik”. Zapoznaliśmy się z zagrożeniami, które możemy napotkać na co dzień i w jaki sposób radzić sobie  w  takich sytuacjach .
Po zajęciach każde dziecko odgrywało rolę strażaka : mogło przymierzyć hełm, usiąść w wielkim wozie strażackim , „gasić pożar”…
Każdy z nas został  również wyróżniony tytułem „DZIELNY MAŁY OGNIK” i otrzymał dyplom.

Dziękujemy Tacie Neli i wszystkim Strażakom!

Ula Raczkowska – Filinowicz
                                                                            Zdjęcia: Ania Olszewska