Start Koło plastyczne BARWINEK

Prowadzące:

Jolanta Wołkowycka

Joanna Ruszuk

Jest najdłużej działającym w placówce kołem zainteresowań. Założyły je w 2003 roku nauczycielki Jadwiga Wiluk (obecnie na emeryturze) i Jolanta Wołkowycka.

Cele programowe:

1.     Umożliwienie kontaktu ze sztuką:

• oglądanie i dowolna interpretacja dostępnych bezpośredniej obserwacji wytworów o walorach artystycznych np. reprodukcji malarskich, fotografiki, plakatów, rzeźb
  • rozpoznawanie i nazywanie różnego rodzaju twórczości malarskiej
  • organizowanie spotkań z artystami
  • poznanie warsztatu pracy artysty

2.     Rozwijanie zainteresowań plastyczno – konstrukcyjnych:

• wyrażanie własnych obserwacji w formie plastycznej
  • inspirowanie działalności plastycznej różnymi czynnikami (literaturą, muzyką, wycieczką itp.)
  • udostępnienie materiałów i przyborów do prezentowania własnej twórczości
  • gromadzenie doświadczeń poprzez wykonywanie prac z zastosowaniem różnorodnych technik plastycznych
  • rozwijanie inwencji twórczej dziecka poprzez wzbogacenie działalności plastycznej o tematy fantastyczne
  • interpretowanie własnej twórczości wobec siebie i nauczyciela
  • zainteresowanie rodziców twórczością plastyczną dzieci:

- tworzenie mini-galerii i aukcji prac plastycznych,

- organizowanie wystawek prac dziecięcych

Dokonania:

Konkursy plastyczne:

Nagrody grupowe:

• Nagroda w Międzyprzedszkolnym Konkursie  „Na dworze ziąb, a w domu ciepło i miło” – listopad 2005 r.
  • Wyróżnienie w III edycji Konkursu dla dzieci z placówek promujących zdrowie „Na drodze mojego życia”, konkurs zorganizowany przez Przedszkole nr 68 w Białymstoku – kwiecień 2006r.
  • Wyróżnienie w konkursie na „Najładniejszą ozdobę choinkową” Białostockiego Teatru Lalek za „Tryptyk świąteczny” – grudzień 2006 r.
  • Talent Roku 2006 - III Wiosna Młodych Talentów – organizator Hajnowski Dom Kultury
  • Talent Roku 2007 – IV Wiosna Młodych Talentów - organizator Hajnowski Dom Kultury
  • Talent Roku 2008 – V Wiosna Młodych Talentów - organizator Hajnowski Dom Kultury
  • Nagroda w konkursie organizowanym z okazji 20 lecia samorządu miejskiego  „Hajnówka – moje miasto” – 2010 r.
  • Talent Roku 2012 - IX Wiosna Młodych Talentów - organizator Hajnowski Dom Kultury

Nagrody indywidualne:

• miejsce, II miejsce i wyróżnienie w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym organizowanym w naszym przedszkolu pod hasłem „Na dworze ziąb, a w domu ciepło i miło” – listopad 2005r
  • I miejsce) II miejsce i wyróżnienie w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Żyj z przyrodą w zgodzie” – styczeń 2006r.
  • I miejsce i nagroda specjalna w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Nasza Puszcza Białowieska” – marzec 2006r.
  • Wyróżnienie w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym oddziałów i klas integracyjnych „RAZEM” zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 25 w Elblągu – maj 2007r.
  • miejsce i III miejsce w Rejonowym Konkursie Plastycznym pt. „Hajnówka i okolice” – kwiecień 2008 r.
  • II miejsce w rejonowym konkursie  organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Hajnówce „Mój ulubiony bohater Andersena” – 2010 r.

DYPLOMY I STATUETKI

NASZE PREZENTACJE