Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
Odsłon : 3500283


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Z katechezy katolickiej
wtorek, 02 lutego 2021 14:10, odsłon: 481

Na początku roku szkolnego została przygotowana gazetka z troską o wychowanie dziecka pod okiem Jezusa Chrystusa pod hasłem: POZWÓL JEZUSOWI WYCHOWYWAĆ TWOJE DZIECKO. Jednocześnie gazetka zwiera prośbę dziecka do Rodziców: Mamo, Tato prowadź mnie do Jezusa. Jednocześnie gazetka zgodnie z rokiem liturgicznym jest na bieżąco aktualizowana.  

Więcej…
 
Konkurs literacki pt. „Hajnówka – moja mała ojczyzna”.
poniedziałek, 01 lutego 2021 13:10, odsłon: 599

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika zaprasza do udziału w konkursie literackim na wiersz o naszym mieście. Konkurs ogłaszamy wraz z Urzędem Miasta Hajnówka - w ramach obchodów Jubileuszu 70 - lecia  Praw Miejskich  Hajnówki.

Konkurs  przeznaczony  jest dla rodziców i dzieci z naszego przedszkola, a polega na napisaniu  i przesłaniu na podanego maila wiersza na temat: „Hajnówka – moja mała ojczyzna”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 30 marca w  naszym przedszkolu lub za pośrednictwem strony internetowej przedszkola, o czym laureaci zostaną poinformowani. Powołana komisja konkursowa wyłoni 3 zwycięzców, na których czekają nagrody. Wiersze laureatów zostaną zamieszczone zarówno na stronie internetowej przedszkola, jak i Urzędu Miasta Hajnówka.

Kochani, piszcie śmiało! Czy to będą wiersze krótkie, czy długie, poważne czy też humorystyczne, twórzcie i przesyłajcie!

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

 

Zapraszamy i zachęcamy!

Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika

Pani Dorota Ewelina Durzyńska

Anetta Trusiewicz – Kolinko

Więcej…
 
Rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Hajnówka na rok szkolny 2021/2022
środa, 27 stycznia 2021 15:42, odsłon: 716

Rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Hajnówka na rok szkolny 2021/2022  

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022 trwa od 1 do 26 marca 2021 r. i odbywa się na zasadach określonych w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm.), Zarządzeniu Nr 13/2021 Burmistrza Miasta Hajnówka z dnia 25 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Hajnówka oraz Uchwale Nr XXXVI/248/18 Rady Miasta Hajnówka z dnia 31 stycznia 2018 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Hajnówka, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów i dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.

Więcej…
 
Zimowa logorytmika w grupie Jeżyków
poniedziałek, 25 stycznia 2021 17:36, odsłon: 567

W tym roku zima płata nam figle, raz jest ciepło, innym razem mroźno i pada śnieg. Zainspirowani pogodą, a także oczarowani zimową aurą, postanowiliśmy wspólnie z Jeżykami poćwiczyć buzię i język. Przenieśliśmy się więc na Antarktydę, gdzie razem z pingwinami graliśmy w grę logopedyczną, ćwiczyliśmy prawidłową wymowę podczas wspólnego śpiewania, pracowaliśmy nad koordynacją ruchową w tańcu i zabawach ze śnieżkami. Dodatkową atrakcją wycieczki na Antarktydę były zimowe zagadki i łamigłówki, z którymi przedszkolaki świetnie sobie poradziły.

Więcej…
 
Jeżykowe świętowanie z okazji Dnia Babci i Dziadka
niedziela, 24 stycznia 2021 13:11, odsłon: 636

21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. W tym roku szkolnym, w związku z sytuacją pandemiczną nie mogliśmy zaprosić do przedszkola naszych ważnych gości. Dlatego też przygotowaliśmy specjalny występ, który w formie plików wideo udostępniliśmy do obejrzenia rodzicom i dziadkom. Nasze przedszkolaki narysowały również portrety wszystkich swoich babć i dziadków, które wykorzystaliśmy do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Chociaż tyle…

Więcej…
 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE SAREN
niedziela, 24 stycznia 2021 12:20, odsłon: 475

Babcia i Dziadek to osoby niezwykle ważne i kochane przez wielkie serca małych wnuków. Dzieci w wieku przedszkolnym zawsze z wielkim entuzjazmem przygotowują się w styczniu do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowują występ, zaproszenia, upominki, z radością czekają na kochanych gości w przedszkolu. Co roku odbywała się w przedszkolu uroczystość z okazji święta Babci i Dziadka. Ten rok jest inny, wszyscy rozumiemy dlaczego…

Więcej…
 
Niespodzianka Babciom i dziadkom w grupie Żuberków.
sobota, 23 stycznia 2021 22:38, odsłon: 451

Wnuki o babciach i dziadkach pamiętają i  serdeczne życzenia wraz z paniami składają: "Życzymy długich lat życia w dobrym zdrowiu, pełnych rodzinnego ciepła, pogody ducha, spełnienia  marzeń. Niech jesień życia będzie najlepszym czasem do spełnienia rzeczy niespełnionych, a każdy dzień niech dostarcza wielu radości i uśmiechu na twarzy.

Więcej…
 
Wiewióreczki świętują Dzień Babci i Dziadka
sobota, 23 stycznia 2021 22:20, odsłon: 559

W tym roku szkolnym, ze względu na pandemię, nie mogliśmy gościć naszych babć i dziadków u siebie w przedszkolu. Święto Dziadków jest najmilszym świętem ze wszystkich. Przygotowywaliśmy się do niego już od dłuższego czasu: uczyliśmy się wierszyka: „Babciu, Dziadku coś Wam dam”, śpiewaliśmy piosenkę pt. „Babciu, Dziadku”. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego tak bardzo kochamy nasze Babcie i Dziadków oraz dlaczego warto pomagać starszym osobom.

Więcej…
 
Za co Kochamy Babcię i Dziadka – Grupa Zajączków
sobota, 23 stycznia 2021 21:09, odsłon: 500

Babcia i Dziadek to najukochańsze osoby dla każdego dziecka. Kojarzą się nam z miłością i ciepłem, dobrym słowem, pięknymi baśniami i opowieściami, długimi spacerami i wspólnymi zabawami. Babcia i dziadek pokazują dzieciom świat pełen magii i niespodzianek.

A za co przedszkolaki z grupy Zajączków kochają swoje Babcie i swoich dziadków?

Więcej…
 
Informacja dla Babci i Dziadka
piątek, 22 stycznia 2021 06:03, odsłon: 370

 
Jak zostać Kubusiowym Przyjacielem Natury? – grupy Zajączków i Wiewiórek.
wtorek, 12 stycznia 2021 17:49, odsłon: 494

W tym roku szkolnym nasze przedszkolaki z najmłodszych grup- Zajączki i Wiewiórki przystąpiły do XIII edycji największego w Polsce  programu edukacyjnego - „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Za nami pierwsze zajęcia, dzięki którym wiemy co to jest natura. Poznaliśmy rolę zwierząt w przyrodzie i znamy podstawowe zasady dbania o rośliny. Program pomoże nam w nauce podstawowych zasad ochrony środowiska, recyklingu, szacunku do roślin i zwierząt, a także dbałości o właściwe odżywianie oraz aktywne spędzanie czasu. Mamy nadzieję, że po skończonym cyklu zajęć programu każdy z nas zasłuży na tytuł – Kubusiowego Przyjaciela Natury.

Więcej…
 
Ubieramy choinkę dla ptaków
wtorek, 12 stycznia 2021 08:36, odsłon: 657

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest szczególny nie tylko dla dzieci ale również dla innych mieszkańców naszej, puszczańskiej okolicy – dla ptaków. Tym razem dzieci z naszego przedszkola pomyślały właśnie o nich, przygotowując  różnorodne „smakołyko-ozdoby” na jedną z wybranych choinek rosnących przy siedzibie Nadleśnictwa Hajnówka.

Więcej…
 
Żuberki dbają o zdrowie
wtorek, 12 stycznia 2021 08:11, odsłon: 496

Kształtowanie postaw prozdrowotnych najlepiej rozpocząć już od przedszkola. Mając to na uwadze, zorganizowałyśmy sytuację edukacyjną - zrobienie przez dzieci soku pomarańczowego. Przedszkolaki dobrze wiedzą, że własnoręcznie zrobiony sok jest bogaty w witaminki. Rozumieją, że aby być zdrowym należy m.in. prawidłowo się odżywiać. Zanim przystąpiliśmy  do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do wyciskania soku, jego działaniem oraz  utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa.

Więcej…
 
Rekrutacja do projektu "Przedszkole marzeń"
poniedziałek, 04 stycznia 2021 14:05, odsłon: 576

Serdecznie zapraszamy rodziców/opiekunów prawnych dzieci uczęszczających do Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce do zgłaszania dzieci do udziału w projekcie „Przedszkole marzeń". Realizacja projektu jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Nabór wniosków odbywał się za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Białowieska".
Celem projektu jest wsparcie rozwoju 40 dzieci z miasta Hajnówka poprzez zapewnienie równego dostępu do edukacji, w tym wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie wychowania przedszkolnego oraz jej dostosowanie do zdiagnozowanych potrzeb edukacyjnych dzieci, zwłaszcza w zakresie stwierdzonych deficytów i doposażenie w pomoce dadyktyczne i terapeutyczne w szczegolności dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Więcej…
 
Ogłoszenie
niedziela, 03 stycznia 2021 21:54, odsłon: 430

Drodzy Rodzice!

 

Informujemy, że zgodnie z decyzją Burmistrza Miasta Hajnówka

oraz Dyrektora Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce

7 stycznia -  przedszkole będzie nieczynne (I Dzień Prawosławnych Świąt Bożego Narodzenia)

8 stycznia - przedszkole będzie otwarte

 

 

Dyrektor  Przedszkola Nr 3 z Oddz. Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce

Dorota Ewelina Durzyńska

 

 
Życzenia
czwartek, 24 grudnia 2020 08:10, odsłon: 439

Wesołych świąt, pachnących świerkiem i białych od śniegu

życzą:

Dyrektor  Przedszkola Nr 3 z Oddz. Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce

Dorota Ewelina Durzyńska

Kadra Pedagogiczna oraz Pracownicy Administracji i Obsługi

 
Gwiazdkowa opowieść w grupie Żuberków.
środa, 23 grudnia 2020 23:22, odsłon: 591

Dzieci w tym dniu zamieniły się w gwiazdki i powitały nas serdecznie w Gwiezdnym Przedszkolu. Zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Pięknie zaśpiewały kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz pastorałkę „Zagraj dziecku kołysankę” i wesołą piosenkę gwiazdkową. Na koniec przyszedł czas na nasze gwiezdne życzenia – zdrowia, spokoju, świątecznego spełnienia. Chwil w rodzinnym gronie, pełnych ciepła i miłości; uśmiechu od ucha do ucha i samych radości.

Więcej…
 
Przed świętami Bożego Narodzenia u Jeżyków
środa, 23 grudnia 2020 22:38, odsłon: 916

Tuż przed Bożym Narodzeniem dzieci z grupy Jeżyków przygotowały występ o tematyce świątecznej. W specjalnie wykonanej na tę okazję dekoracji oraz odświętnych strojach przedszkolaki zaprezentowały swoje sceniczne umiejętności w recytacji, śpiewaniu oraz improwizacji ruchowej przy muzyce. Zabrzmiały wzruszające rytmy a zimowo-świąteczne słowa w ustach naszych dzieci były szczególnie wzruszające. Wspólnie ubrana choinka przy kolędzie „Cicha noc” wprowadziła wszystkich w magiczny i jedyny w swym rodzaju nastrój Świąt Bożego Narodzenia. 

Więcej…
 
Przedświąteczne zabawy w grupie Sarenek
środa, 23 grudnia 2020 21:55, odsłon: 590

Przygotowania do świąt w grupie SARENEK ruszyły pełną parą! Grzeczne starszaki w oczekiwaniu na Mikołaja urządziły wraz z Paniami, świąteczne porządki oraz zabawy muzyczno-teatralne. Dzieci uwielbiają przebieranki, kochają udawać i wcielać się w role. Wesołe Elfy, śliczne Śnieżynki, fantastycznie tańczyły, śpiewały, odgrywały scenki zimowe i bożonarodzeniowe. Na zakończenie zajęć wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę ,,Mizerna cicha” przy akompaniamencie pianina.

Więcej…
 
„W oczekiwaniu na święta” – Grupa Zajączków
środa, 23 grudnia 2020 21:37, odsłon: 519

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste i rodzinne święta w całym roku. Jest to czas pachnący piernikami, pomarańczami i choinką. Wypełniony spokojem, ciepłem i radością. Dzieci z grupy Zajączków chętnie rozmawiały na temat tradycji świątecznych, śpiewały kolędy, słuchały opowieści wigilijnych,  opowiadały o wymarzonych prezentach, które będą czekać pod kolorową choinką.

Więcej…
 
Wiewióreczki pozdrawiają przedświątecznie
środa, 23 grudnia 2020 21:00, odsłon: 533

Maluszki niecierpliwie wyczekują wigilijnego wieczoru i pojawienia się pierwszej gwiazdki. Nie mogą doczekać się, kiedy to pod choinką skrzącą się blaskiem lampek, znajdą wymarzone prezenty. Czas przedświąteczny to również w naszym przedszkolu okres intensywnych przygotowań. Podczas zajęć poznajemy  zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Słuchamy, opanowujemy słowa najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Wspólnie dekorujemy salę świątecznymi ozdobami. Bierzemy udział w wielu zabawach ruchowych o tematyce zimowo- świątecznej. Uczymy się poszanowania obyczajów i szacunku do drugiej osoby.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 20 z 22

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information